Originálna chuť tradície

Slovak Domovina Dancers (Kanada)

Navigácia:  Súťaž » Halušky "FEST" 2013 » Slovak Domovina Dancers (Kanada)

Na podujatí Majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzovýc halušiek  - Halušky FEST Turecká 2013 uvítame vzácnych hostí z Kanady -  Folklórny súbor SLOVAK DOMOVINA DANCERS pôsobiaci v Kanadskej provincií Ontário, v meste Windsor, ležiace hneď pri hraniciach s USA. Súbor organizačne vedie pani Irena Timko od jeho založenia v roku 1983.

Súbor má 19 členov, ktorými sú chlapci a dievčatá prevažne vo veku od 15 do 20 rokov. Niektorí sa narodili na Slovensku a s rodičmi sa vysťahovali do Kanady, ale väčšina z nich sa narodila už v Kanade. Rozprávajú po slovensky a spolu s rodičmi sa snažia udržiavať slovenské tradície a slovenské ľudové umenie.

Starosta obce Turecká Ivan Janovec už minulý rok nadviazal komunikáciu s vedúcou súboru pani Irene Timko a snažil sa o to, aby folklórny súbor navštívil naše podujatie. Po vzájomnej komunikácií hostia z KANADY potvrdili účasť, zúčastnia sa dokonca aj súťaže vo varení a jedení halušiek a vystúpia v kultúrnom programe hlavného súťažného dňa 20.júla 2013.

Tešíme sa na účasť zahraničných hostí z Kanady na Haluškách 2013 v Tureckej a  stretnutie  s nimi. Týmto Vás pozývame na neopakovateľný kultúrny zážitok z vystúpenia folklórneho súboru SLOVAK DOMOVINA DANCERS z KANADY na Haluškách  v Tureckej.

www.domovinadancers.com

najnovšie informácie:
 • Prihláška do súťaže HALUŠKY FEST Turecká 2023

  Súťažiť a bude ako každoročne v dvoch kategóriách - "Tradičné bryndzové halušky" a "Halušky Tisíc chutí". Tešíme sa na stretnutie s Vami v Tureckej 15. júla 2023.

 • Pravidlá súťaže 2023

  Tohtoročné pravidlá súťaže varenia a jedenia bryndzových halušiek sú aktualizovanou doplnenou a upresnenou verziou tých predchádzajúcich.

   

 • Pozvánka na Halušky Fest Turecká 2023

  Po dlhšej haluškovej pauze sa v Tureckej bude znovu súťažiť vo varení a jedení bryndzových halušiek už 15. júla 2023!

   

 

Všetkým partnerom podujatia srdečne ďakujeme za podporu.

partneri podujatia